Nem a 10 milliós egyszeri támogatást, csupán a fix 3%-os (akár 10 milliós) lakáshitel kamattámogatását terjeszti ki a kormány a kétgyerekesekre. A legkedvezőbb 20 éves piaci hitelkonstrukcióhoz képest számításunk szerint ezzel évi mintegy 120 ezer forintot spórolhatnak meg az érintett családok a törlesztőrészletből. Várhatóan ez a hitel is csak az új építésű lakásokra lesz elérhető, így az igénybe vevők egy része számára már a magasabb, 27%-os áfájú lakásokat finanszírozzák meg ezzel. Amit a magasabb áfa miatt elvesztenek, azt csak kis részben nyerik vissza a kamattámogatással az új lakást vásárló családok. A lakáspiac kínálati oldala nevetve lenyelheti ezt az újfajta állami támogatást.
A kétgyerekesek esetében is vizsgálja a kormány a háromgyerekesek számára új lakásokra 10 millió forintig elérhető, fixen 3%-os kamatozású lakáshitel lehetőségét - derült ki egy mai sajtótájékoztatón. Az indulása óta eltelt három évben 81 ezer családnak, nagyjából 330 ezer embernek segített a családi otthonteremtési kedvezmény (CSOK) - mondta az Emmi család- és ifjúságügyért felelős államtitkára kedden Budapesten.
Jelentősen emelné a CSOK támogatási összegét a kormány az 5000 fő alatti településeken - jelentette be ma Gulyás Gergely. Jelenleg az ország közel egyharmada él ilyen helyen. Megnéztük, hová lesz érdemes költözni a fővárosból, ha ki akarjuk használni az egyelőre ismeretlen összegű, de jelentősnek mondott emelés és az alacsonyabb lakásárak szerencsés kombinációját. Budakeszi, Csömör, Kistarcsa, Mogyoród vagy Solymár kiesett a körből, Csobánka, Felsőpakony, Nagytarcsa, Pilisborosjenő vagy Remeteszőlős viszont nemcsak fővárosközeli élettel, de magasabb CSOK-kal is kecsegtet. A kistelepülésekre költözőknek érdemes lesz sietniük a pontos szabályok bejelentése után, ugyanis az utóbbi időben éppen ezeken a településeken drágulnak a leggyorsabban a lakások.
Nemcsak a belső kerületekben van lehetőség lakásvásárlásra. Vannak a belvárostól távolabb eső részek is, amelyek pénzügyi szempontból kedvezőbb lehetőségeket nyújtanak, mégis keveset hallani róluk. Ezek közé tartozik például a X. kerület, ahol akár 30 millió forintért is lehet egy új többszobás társasházi lakást kapni. Egy nagyobb család esetében ezek a lakások kifejezetten jó lehetőséget nyújtanak, az új lakásokra felvehető otthonteremtési kedvezménnyel és egy meglévő használt panellakás eladásával akár még több pénz is maradhat a családi kasszában, a vadiúj lakás megvásárlása után.
A lakáspiac élénkülése miatt jelentős növekedést várnak a bankok az új lakás vásárlásához vagy építéséhez kapcsolódó családi otthonteremtési kedvezmény (CSOK) igénylésekben jövőre - tájékoztatták a pénzintézetek az MTI-t.
Eddig összesen 34 500 család vette igénybe a családi otthonteremtési kedvezményt (CSOK) a tavaly júliusi bevezetés óta, ami összesen 81,5 milliárd forintos támogatást jelent - mondta Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család-, ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkára egy keddi sajtótájékoztatón.
Tegnap a Magyar Közlönyben megjelentek a CSOK szabályainak enyhítését célzó módosítások. Többek között a gyermek 25. életévéig igényelhető lesz a támogatás, új lakás vásárlása esetén már használatbavételi engedély nélkül is igényelhető lesz a CSOK és megoldódik az osztatlan közös tulajdonban lévő lakással kapcsolatos probléma is.
Továbbra is főleg használt lakás vásárlására igénylik a családi otthonteremtési kedvezményt (CSOK), az átlagos felvett hitelösszeg 5-10 millió forint között szóródik - derült ki az MTI-nek nyilatkozó pénzintézetek válaszaiból. A megkérdezett bankok további bővülésre számítanak a második fél évben. Az OTP válaszából arra lehet következtetni, hogy idén eddig összesen közel 9000 ezer CSOK-kérelem érkezhetett a bankokhoz.
A miniszterelnök szerint a deficit csökkentése a magyar gazdaság érdeke. 3% feletti hiánnyal gazdálkodni, nagyon nehéz.
Mélyülnek a kapcsolatok.
Intenzív szakaszában van a háború.
Bojinka Miklós 22 évesen alapította első cégét.
Konszenzusra jutottak a republikánusok és a demokraták.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?